touchscreen_Firmware-Upgrade آپدیت فریمور لجر نانو اس و ایکس

نکات کلیدی در مورد به روزرسانی نرم افزارها و سیستم عامل فریمور firmware

 •  با به روزرسانی برنامه ها و سیستم عامل فریمور firmware خود اطمینان حاصل می کنید که می توانید از آخرین ویژگی ها دستگاه لجر خود و کلیه ارزهای تحت پوشش  لجراستفاده کنید
 •  با به روزرسانی کردن لجر خود میتوانید بر امنیت موجودی ارزهای خود بیافزایید.
 •  در آخر اینکه ، یک بروزرسانی می تواند اشکالات قبلی را برطرف کند.

مدیریت کیف پول سخت افزاری لجر با استفاده از برنامه ها و فریمور firmware امکان پذیر است و به علت اهمیت این موضوع ما در اینجا به صورت مو شکافانه آن را بررسی میکنیم.

به دنیای جدید خوش آمدید

فضای رمزنگاری دنیایی است که به سرعت در حال تحول است ، جایی که کسانی که برای آن خدمات ارائه می دهند باید بتوانند به سرعت سازگار شوند. برای اطمینان از دسترسی به جدیدترین نوآوری ها ، اطمینان حاصل کردیم که سیستم عامل فریمور Firmware و برنامه های کاربردی دستگاه شما نیز باید به همین منظور به روز شوند.

آیا می دانید که کیف پول های سخت افزاری لجر یکی از اولین کسانی بود که ادغام Native SegWit را برای فعال کردن هزینه های کمتر تراکنش بیت کوین انجام داد؟ این امر بدون بروزرسانی برنامه Bitcoin شما امکان پذیر نخواهد بود.

در واقع ، اگر ما به روزرسانی های سیستم عامل را ارائه نمی دادیم ، شما امکان استفاده از بسیاری ویژگی ها و دارایی های رمزنگاری را نداشتید و از این امکانات پشتیبانی نمیشد.

بدون به روزرسانی سیستم عامل یا همان فریمور firmware ، ارزهای رمزپایه مانند (Cardano (ADA و (Ziliqa (ZIL و بسیاری دیگر از ارزهای محبوب شما  نمی توانند به کیف پول لجر اضافه شوند.

 

با بروزرسانی فریمور firmware از بهبود بهترین امنیت در بازار برخوردار شوید

با ترکیب از بهترین سخت افزار با تیمی متشکل از بهترین کارشناسان امنیتی ، ما قادریم ایمن ترین تجربه را در بازار کیف پول سخت افزار cryptocurrency ارائه دهیم. با این وجود ما متوقف نمی شویم و به جلو حرکت میکنیم – معتقدیم که امنیت همیشه باید مورد چالش قرار گرفته و بهبود یابد. آزمایشگاه امنیت داخلی ما ، Ledger Donjon ، به طور مداوم در تلاش است تا به دستگاه های ما نفوذ کند و امنیت کیف پول های سخت افزاری ما را به رده های جدید ارتقا دهد.

این شامل ارائه ویژگی های امنیتی جدید برای برنامه ها و به روز رسانی سیستم عامل فریمور firmware است.

یک مثال عالی را می توان در بروزرسانی سیستم عامل 1.4.2 یافت ، جایی که کد پین شما به حداکثر 8 کاراکتر اضافه شده است تا 4 مورد قبلی. این حتی در صورت لزوم حتی در مورد آسیب پذیری های احتمالی نیز قابل استفاده است. برای اطمینان هرچه بیشتر از امنیت دستگاه شما ، توصیه می کنیم از آخرین نسخه های سیستم عامل فریمور firmware و برنامه استفاده کنید.

 

رفع اشکال firmware

همیشه این احتمال وجود دارد که نسخه جدید سیستم عامل رایانه یا تلفن هوشمند شما بتواند یک اشکال کاملاً جدید ایجاد کند. تیم های تخصصی ما به طور خاص روی این موضوع تمرکز می کنند تا اطمینان حاصل کنند که این مسائل در اسرع وقت برطرف می شوند. یک روش ممکن برای انجام این کار از طریق به روزرسانی های نرم افزار یا سیستم عامل فریمور Firmware است.

نمونه بارز این امر زمانی است که نسخه جدید ویندوز 10 منتشر شد و در استفاده از دستگاه Ledger شما با بسیاری از کیف پول های شخص ثالث مشکلاتی ایجاد کرد. با جدیدترین نسخه های برنامه فریمور firmware، این مشکل را حل کردیم.

ما همیشه تلاش می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که شما بهترین تجربه ممکن را در رمزنگاری داشته باشید. با استفاده از این به روزرسانی ها ، ما اطمینان حاصل می کنیم که می توانید بیشترین استفاده را از دستگاه Ledger خود داشته باشید.

بروزرسانی فریمور لجر نانو اس

پیش از شروع بروزرسانی firmware لجر نانو اس

 • از طریق بنر اعلان Ledger Live را بروزرسانی کنید یا جدیدترین نسخه را دانلود کنید. اپلیکیشن موبایلی از بروزرسانی‌های فریمور پشتیبانی نمی‌کند.
 • کاربران لینوکس: قبل از بروزرسانی باید قواعد جدید udev را اضافه کنید. دستورالعمل‌های لینوکس در بخش لینوکس این مقاله مشخص شده است.
 • امکان بروزرسانی نسخه‌های 1.1 و 1.2 فریمور با Ledger Live وجود ندارد. قبل از ارسال درخواست دریافت دستگاه جایگزین، نسخه فریمور را بررسی کنید.

مراحل بروزرسانی firmware لجر نانو اس

 1. Ledger Live را روشن کرده و Manager را باز کنید.
  • روی Manager در منوی اصلی کلیک کنید.
  • دستگاه را وصل کرده و آنلاک کنید.
  • اگر اجازه خواسته شد، به manager روی دستگاه اجازه کار بدهید.
 2. بررسی کنید که در حال حاضر کدام نسخه از Ledger Nano S روی دستگاه شما نصب شده است:

بروزرسانی فریمور لجر نانو اس

  • نسخه 1.5.5: مستقیماً به مرحله 3 بروید. اپلیکیشن‌های روی دستگاه شما به صورت خودکار حذف می‌شوند اما جای نگرانی نیست چون حذف آنها تاثیری بر دارایی‌های شما نخواهد داشت.
  • نسخه 1.4.2 یا 1.3.1: تمام اپلیکیشن‌هایی که در حال حاضر روی لجر نانو اس Ledger Nano S شما قرار دارند را حذف کنید.
   • بسته به نوع ارز مورد استفاده اپلیکیشن‌های مربوطه را حذف کنید. اول بیت کوین، اتریوم و در آخر اپلیکیشن‌های نانو.
   • حالا باید در داشبورد لجر نانو اس Ledger Nano S فقط Settings باقی مانده باشد.
   • جای نگرانی نیست چون حذف این اپلیکیشن‌ها تاثیری بر دارایی‌های شما نخواهد داشت و می‌توانید بعداً اپلیکیشن‌ها را نصب کنید.
  • ابتدا نسخه 1.4.1 به 1.4.2 آپدیت می‌شود و بعد از آن می‌توانید بروزرسانی به نسخه 1.6.0 را انجام دهید.
 1. بروزرسانی فریمور را شروع کنید.
  • روی دکمه Firmware update ( بروزرسانی فریمور لجر نانو اس ) کلیک کنید. اگر این دکمه را مشاهده نمی‌کنید، بعداً دوباره امتحان کنید چون انتشار نسخه‌ها به صورت تدریجی و مرحله‌ای انجام می‌شود.

بروزرسانی فریمور لجر نانو اس

  • تمام دستورالعمل‌های نمایش داده شده در این پنجره را با دقت بخوانید.
  • اگر عبارت بازیابی شما نوشته شده و در دسترس است، تیک باکس پایین را بزنید و روی Continue کلیک کنید. معمولاً در فرایند بروزرسانی نیازی به عبارت بازیابی وجود ندارد اما بهتر است برای احتیاط آن را در دسترس داشته باشید. در صورتی که عبارت بازیابی را در اختیار ندارید، از این مطلب کمک بگیرید.

بروزرسانی فریمور لجر نانو اس

  • هنگام بروزرسانی فریمور firmware لجر نانو اس از نسخه 1.5.5، صفحه بعدی به شما اطلاع می‌دهد که قبل از کلیک کردن روی Continue اپلیکیشن‌ها به صورت خودکار حذف می‌شوند. نگران نباشید چون حذف آنها تاثیری برای دارایی‌های شما نخواهد داشت و می‌توانید بعداً دوباره اپلیکیشن‌ها را نصب کنید.
 1. حالا دستگاه، بروزرسانی فریمور، شماره نسخه و یک شناسه را نمایش می‌دهد.
  • بررسی کنید که شناسه (Identifier) نمایش داده شده روی Ledger Live با شناسه روی Ledger Nano S یکسان باشد.

بروزرسانی فریمور لجر نانو اس

  • برای شروع بروزرسانی، دکمه سمت راست دستگاه را فشار دهید.
  • برای تایید پین کد را وارد کنید. حالا دستگاه ریستارت می‌شود.
 1. وقتی دستگاه پیام Update یا Follow device update instructions را نشان داد، کابل USB را قطع کنید.

بروزرسانی فریمور لجر نانو اس

بروزرسانی فریمور لجر نانو

 1. در حالیکه کابل USB را دوباره متصل کنید، دکمه چپ دستگاه را فشرده و نگه دارید. وقتی Bootloader نمایش داده شد، دکمه را رها کنید.

بروزرسانی فریمور لجر نانو اس

 1. فرایند بروزرسانی به صورت خودکار ادامه خواهد یافت. Ledger Live در این فرایند چندین بار نوار نمایش میزان پیشرفت را نشان می‌دهد و Ledger Nano S پیغام‌های Bootloader، Update و Processing را نمایش می‌دهد. وقتی لجر لایو Ledger Live پیام Firmware updated ( بروزرسانی فریمور ) را نمایش دهد، بروزرسانی دستگاه با موفقیت انجام شده است.

درباره بروزرسانی فریمور firmware  لجر نانو اس

 • حالا بروزرسانی فریمور Ledger Nano S لجر نانو اس را با موفقیت انجام دادید و می‌توانید دوباره اپلیکیشن‌ها را روی دستگاه نصب کنید. ممکن است حالا متوجه افزایش ظرفیت ذخیره اپلیکیشن شوید.
 • اگر دستگاه پیام Welcome to Ledger Nano S را نمایش داد، پس ریست شده و تا وقتی عبارت بازیابی 24 کلمه‌ای را داشته باشید، نیازی به نگرانی درباره از رفتن دارایی‌های خودتان ندارید. لطفاً از دستورالعمل‌های بازیابی کلیدهای خصوصی از روی عبارت بازیابی پیروی کنید.
 • از حالا به بعد آیتم‌های منو با دکمه چپ یا راست انتخاب می‌شوند. برای تایید یک گزینه هر دو دکمه را همزمان فشار دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *