مدیریت لجر نانو اس توسط لجر لایو

مدیریت رمز ارزها در لجر نانو اس توسط لجر لایو

اکنون پس از اتمام مراحل نصب می‌توانید مدیریت ارزها در لجر نانو اس را شروع کرد حساب‌های مختلف رمز ارز خود را به لجر لایو اضافه کنید. این پروفایل‌ها مانند حساب‌های بانکی عمل کرده که با استفاده از آنها می‌توانید رمز ارزها را ارسال یا دریافت نمایید.

با این وجود پیش از افزودن این حساب‌ها لازم است اپلیکیشن مربوطه به هریک از آنها را بر روی خود کیف پول لجر نانو اس نصب نمایید. برخی از این اپلیکیشن‌ها بر روی لجر نانو اس بطور پیش فرض نصب شده اند.

مدیریت لجر نانو اس

برنامه‌های موجود در لجر لایو برای مدیریت لجر نانو اس

برای مشاهده و مدیریت این برنامه‌ها در برنامه لجر لایو، تب (Tab) “مدیریت (Manager)” را انتخاب و باز کنید.

لجر لایو در واقع رابطی است بین کیف پول شما و کامپیوتر برای مدیریت راحت تر لجر نانو اس

در این تب فهرستی از کیف پول‌های که می‌توانید نصب یا پاک کنید نمایش داده می‌شوند. در کنار کیف پول های رمز ارزهای شناخته شده و معروفی همچون بیت کوین و اتریوم،   ، کیف پولهای دیگری نیز، برای بسیاری از رمز ارزهای ناشناخته وجود دارند. در این بخش همچنین اپ ‌های دیگری به چشم می‌خورند که در سایر بخش‌های رمزنگاری دستگاه کاربرد دارند. برای مثال یک کلید SSH یا یک اپ برای بررسی سیدهای بازیابی وجود دارد.

ledger-live-manager-by ledger live مدیریت-ارزها-در-لجر-نانو-اس توسط لجر لایو
ledger-nano-s-fido-u2f-google-مدیریت-ارزها-در-لجر-نانو-اس

برنامه استاندارد برای احراز هویت دو عاملی جهانی یا Fido U2F

روی دستگاه، اپلیکیشنی به نام Fido U2F وجود دارد که به کمک آن می‌توان هنگام ورود به سرویس‌ها و اکانت‌های گوناگون از کیف پول لجر نانو اس به عنوان عامل احراز هویت دوم استفاده کرد.

اگر لجر نانو اس را بعنوان یک دستگاه مورد اطمینان به اکانت گوگل اضافه می‌کنید باید توجه داشته باشید که علاوه بر وارد کردن گذرواژه لازم است تا کیف پول خود را به کامپیوتر خود متصل نمایید. علت این کار محافظت در برابر ورود هکرها به حساب کاربری شما است.

محدودیت نصب برنامه در لجر نانو اس

برای مدت طولانی و بخاطر وجود فضای ذخیره سازی محدود و اندک، تنها می‌توانستید 3 اپلیکیشن را بطور همزمان روی لجر نانو اس مدیریت و نصب کنید،

اما بسته به نوع و ترتیب اپلیکیشن‌های نصب شده گاهی می‌توانستید بیش از 3 عدد از آنها را نیز روی لجر نانو اس مدریت و نصب کنید. اما با انتشار نسخه جدید سفت افزار یا firmware از سال 2018، این امکان بوجود آمده است تا کاربران بتوانند اپلیکیشن‌های بیشتری روی لجر نانو اس نصب نمایند. از آنجایی که بسیاری از رمز ارزها نسخه‌های فورک شده ای از بیت کوین هستند، سازندگان لجر نانو اس کدهای این رمز ارزها را بطور پیش فرض در اپلیکیشن بیت کوین همراه با کیف پول عرضه نموده اند و در نتیجه حجم برنامه‌های دیگر بطور چشمگیری کاسته شده است.
به همین خاطر امکان نصب 18 برنامه که از این پایگاه داده مشترک استفاده می‌کنند فراهم آمده است. اما اگر بخواهیم از اپلیکیشن‌هایی با کدبیس های متفاوت و غیر مشترک مانند بیت کوین، اتریوم، ریپل و غیره استفاده کنیم همچنان محدود به 4 تا 5 اپلیکیشن هستیم.

مدیریت لجر نانو اس برای حل مشکل ظرفیت آن

برای اینکه چگونه لجر نانو اس را مدیریت کنیم تا از همه کیف پول‌ها بتوان استفاده کرد و به مشکل کمبود حافظه‌ی آن بر نخوریم در زیر اشاره کرده‌ایم.

در حالت کلی تعداد برنامه‌هایی که می‌توان روی لجر نانو اس نصب کرد به نوع انتخاب‌های ما بستگی دارد. در اکثر مواقع ما می‌توانیم حدود 10 اپلیکیشن را نصب کنیم. اگر تمام اپلیکیشن‌های خود را به طور همزمان نصب نکنید، می‌توانید آنها را مدیریت نمایید. ساده ترین راه این است که هر اپلیکیشنی که نیاز داریم از لجر لایو نصب کرده و سپس آن را حذف کنیم.

بعنوان مثال اگر اتریوم های خود را ذخیره کرده‌اید و قصد استفاده از آنها را ندارید و برای طولانی مدت سرمایه گذاری کرده‌اید، بهتر است اپلیکیشن آن را حذف کرده و در صورت نیاز (مثلا زمانیکه می‌خواهید آنها را انتقال دهید) مجددا آن را نصب کنید.حذف ی کیف پول به معنای حذف دارایی شما نیست و دارایی شما در بلاکچین ذخیره شده است و شما با نصب مجدد آن کیف پول میتوانید دارایی خود را مشاهده نمایید.

هیچ جای نگرانی وجود ندارد،شما میتوانید با خیال راحت این عمل را انجام دهید،ولی اگر فکر شما را آزرده میکند میتوانید یک کیف پول لجر نانو ایکس تهیه نمایید.

در صورت استفاده از لجر نانو ایکس میتوانید که بطور همزمان میتوانید حدود 100 ارز همزمان را مدیریت نمایید.

محاسبات کاملی درباره فضای مورد نیاز برای تمامی رمز ارزها در سیستم عامل لجر نانو صورت نگرفته است، بنابراین فضای کافی برای نصب اپلیکیشن‌های متعدد وجود ندارد.

افزودن حساب کاربری به لجر نانو اس

پس از نصب هر یک از اپلیکیشن‌ها روی کیف پول سخت افزاری امکان افزودن رمز ارز مربوطه به لجر لایو نیز فراهم می‌شود. برای این منظور تنها کافی است روی علامت بعلاوه (+) در هر اکانت کلیک کرده و مراحل را به ترتیب پیگیری کنید. علاوه بر اینکه جزییات این حساب‌ها در فهرستی جداگانه به نمایش درمی‌آیند، اطلاعات خلاصه آنها نیز در بخش پروفایل کاربری قابل مشاهده خواهند بود.

با ساختن حساب امکان انجام تراکنش‌ها روی هر کامپیوتری که لجر لایو بروی آن نصب شده باشد وجود دارد. دیگر نگران این نباشید که کامپیوتر ممکن است ویروسی شده باشد یا متعلق به یک شبکه عمومی است، چرا که تمام تراکنش‌ها نخست توسط لجر نانو اس و سپس توسط دکمه‌‌های موجود به تایید شما می‌رسند.

تنظیمات اولیه لجر نانو اس و روند کار با آن بسیار آسان است، زیرا در طول این مراحل لجر لایو شما را راهنمایی می‌کند.

با این حال این نوع ساختار باعث می‌شود توسعه دهندگان این امکان را داشته باشند که اپلیکیشن‌های ویژه ای برای این کیف پول ایجاد کنند که مطمئنا در آینده برای کاربران لجر نانو اس مفید خواهند بود.

ledger-live-add-account-مدیریت-ارزها-در-لجر-نانو-اس

کارکرد و مدیریت لجر نانو اس

پس از انجام تنظیمات و ایمن سازی کیف پول اکنون نوبت به استفاده از آن رسیده است. در آزمایشات پیش رو قصد داریم تا کارایی لجر نانو اس را در زندگی روزمره خود بسنجیم. برای شروع به سراغ حیاتی ترین عملکرد یک کیف پول یعنی انجام یک تراکنش ساده می‌رویم.یعنی مدیریت ارزها در لجر نانو اس

انجام تراکنش درلجر نانو اس

درحالی که لجر لایو بطور ویژه برای کار با  لجر نانو اس و مدیریت آن طراحی و بهینه سازی شده است اما شما می‌توانید توسط اپلیکیشن‌های مختلف دیگری که از لجر نانو پشتیبانی می‌کنند نیز این فرایند را انجام دهید. در نرم افزار لجر لایو از طریق تب‌های “ارسال” و “دریافت” می‌توانید تراکنش رمز ارز موردنظر خود را شروع کنید.

مدیریت دریافت ارز در لجر نانو اس

با کلیک کردن بر تب “دریافت (Recieve)” پنجره کوچکی در لجر لایو باز می‌شود که شما را در مراحل این فرایند راهنمایی می‌کند.

نخستین مرحله انتخاب حسابی است که می‌خواهید رمز ارزهای خود را به آن ارسال کنید. سپس لازم است که اپلیکیشن (کیف پول) مربوط به آن را باز کرده و ادرس موردنظر را تایید نمایید. با کلیک روی دکمه، آدرس مورد دلخواه بر روی نمایشگر لجر نانو اس و مانیتور لپتاپ شما همزمان نشان داده می‌شود، و درصورت یکسان بودن این دو آدرس می‌توانید ارز مورد نظر خود را ارسال نمایید و در غیر این صورت ، ممکن است لپتاپ شما هک شده و آدرسی که مانیتور شما نشان می‌دهد دستکاری شده باشد.

اکنون شما قادر خواهید بود تا ادرس گیرنده را کپی نموده، با کمک کد QR آن را اسکن نمایید، آن را چاپ و یا از طریق پست الکترونیکی ارسال کنید.

 ارسال رمز ارزها در لجر نانو اس

جهت ارسال رمز ارز دلخواه خود کافی است تا روی تب “ارسال یا Send” کلیک، حساب مورد نظر را انتخاب و سپس گیرنده و مبلغ آن را تعیین کنید. سپس با کلیک روی “ادامه یا Continue” آدرس گیرنده موردنظر برای تأیید به لجر نانو اس ارسال می‌گردد.

اکنون می‌توانید تمام جزییات تراکنش از جمله هزینه‌ها را بر نمایشگر لجر نانو اس مشاهده نمایید.

هریک از تراکنش‌ها لازم است از طریق کیف پول تایید گردد.

در نهایت با فشردن دکمه سمت راست، تراکنش مستقیما بر روی دستگاه تایید می‌شود. در نتیجه کلیدهای شخصی هرگز با رایانه شما تماس نخواهند داشت.

مدیریت لجر نانو اس

مدیریت لجر نانو اس

امیدوارم این مقاله به اطلاعات شما در خصوص مدیریت ارزها در لجر نانو اس کمک کرده باشد.

بدیهی است مدیریت حساب و ارزها در لجر نانو ایکس و بلو نیز مانند مدیزیت لجر نانو اس به همین شکل میباشد.

ledger-nano-s-verify-transaction-مدیریت-ارزها-در-لجر-نانو-اس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *