نصب لجر لایو

قبل از آموزش نصب و راه اندازی لجرلایو چند نکته میباشد که به شدت مهم است

مراقب نرم افزارهای تقلبی و مشابه لجر لایو باشید

⚠️ به تازگی اپلیکیشن های جعلی و مشابه  لجر لایو در Play Store گوگل و اکستنشن های گوگل با نام های مشابه Ledger مثل Ledger Manager توسط هکرها منتشر شده اند که از کاربران میخواهد 24 عبارت بازیابی خود را در اپلیکیشن وارد کنند.
⚠️ دقت کنید 24 عبارت توسط سخت افزار لجر به شما داده می شود و برای بازیابی هم خود سخت افزار از شما 24 عبارت را می خواهد.
⚠️ به هیچ وجه 24 عبارت بازیابی را در هیچ نرم افزاری وارد نکنید.
⚠️ تنها از سایت Ledger.com نرم افزارهای مربوط را دانلود کنید.
⚠️ حتی شرکت لجر نیز هیچوقت از شما نمیخواهد که 24 عبارت بازیابی را در نرم افزار لجر لایو | Ledger Live وارد کنید و یا برایشان ایمیل کنید و مراقب کلاهبردارانی که با این روش هم می خواهند 24 عبارت رو دریافت کنند باشید.

 بررسی کلی اپلیکیشن Ledger Live

پیدا کردن گزینه‌های لازم برای مدیریت ولت سخت افزاری لجر Ledger و دارایی‌هایی که در آن نگه داشته می‌شوند، به کمک رابط کاربری Ledger Live لجر لایو بسیار آسان تر شده است.

منوها

در پایین اپلیکیشن منوها را مشاهده می‌کنید که با استفاده از آن می‌توان به بخش‌های مختلف اپلیکیشن دسترسی پیدا کرد.

  • Portfolioخلاصه ای از موجودی حساب‌های شما
  • Accountsمدیریت حساب‌های رمزارزها
  • Transferارسال، دریافت یا خرید ارزهای دیجیتال
  • Managerمدیریت دستگاه Ledger (تنها با Ledger Nano X یا کابل OTG مخصوص سیستم عامل اندروید برای Ledger Nano S قابل استفاده است)
  • Settingsتغییر تنظیمات و اولویت‌ها

Portfolio در لجرلایو

منوی Portfolio در لجر لایو خلاصه ای از اطلاعات حساب‌های رمزارزی شما ارائه می‌کند از جمله کل موجودی، ارزش فعلی آن و نمودار تغییرات آن طی بازه زمانی . لیست operations بعد از این خلاصه نمایش داده می‌شود.

portfolio در لجر لایو
accounts در لجر لایو

accounts در لجر لایو

منوی Accounts تمام حساب‌ها، موجودی آنها، ارزش هر کدام از آن ها و وضعیت همگام سازی و سینک شدن آنها با شبکه خودشان را نشان می‌دهد. می‌توانید برای مشاهده جزئیات یک حساب یا تغییر تنظیمات آن، روی آن رمزارز کلیک کنید. می‌توانید از گوشه سمت چپ بالای لجر لایو ترتیب حساب‌ها را تغییر دهید یا با کلیک روی آیکن + حساب‌هایی از رمزارزها را اضافه کنید.

Manager در لجر لایو

منوی Manager در لجر لایو امکان دسترسی به لیست تمام اپلیکیشن رمزارزها و سایر اپلیکیشن های کاربردی را فراهم می‌کند که می‌توانید در آنجا اپلیکیشن‌های مختلف را پیدا کرده و روی لجر | Ledger نصب یا از آن حذف کنید. برای بروزرسانی نرم افزار دستگاه یا تغییر نام آن وارد تب Device شوید (که انجام این کار فقط برای Ledger Nano X  ممکن است).
manager در لجر لایو

اقدامات اولیه نصب و راه‌اندازی لجر لایو

اولین باری که از اپلیکیشن Ledger Live استفاده کنید، این اپلیکیشن به شما برای تنظیم دستگاه Ledger و پیکربندی اپلیکیشن کمک می‌کند. با استفاده از Ledger Live اکانت‌های شما و تنظیمات را روی کامپیوتر ذخیره می‌کند بنابراین باید اکانت‌ها را روی هر کامپیوتر دیگری که قصد استفاده از آن را دارید، دوباره تنظیم کنید.

پیش از شروع

دستورالعمل‌ها استفاده از لجر لایو | ledger live

برای مقداردهی اولیه یا بازیابی دستگاه Ledger این مراحل را طی کنید. اگر مقداردهی‌های اولیه دستگاه قبلاً انجام شده، وارد مرحله سوم شوید.

1

گام اول استفاده از لجر لایو

 1. اپلیکیشن لجر لایو | Ledger Live را راه اندازی کنید.
 2. روی گزینه Get started کلیک کنید.
 3. روی یکی از این دو گزینه کلیک کنید:
  • Initialize a new Ledger deviceاگر دستگاه را تازه خریداری کردید.
  • Restore a Ledger deviceاگر قصد بازیابی تنظیمات با استفاده از عبارت بازیابی 24 کلمه ای را دارید که قبلاً ذخیره کردید.
 4. دستگاه را انتخاب و سپس روی گزینه Continue کلیک کنید.
2

گام دوم استفاده از ledger live : تنظیم دستگاه

در ابتدا یک پین کد 4 الی 8 رقمی انتخاب کنید که قفل دستگاه توسط آن باز می‌شود. سپس عبارت بازیابی 24 کلمه ای خودتان را ذخیره یا بازیابی کنید. عبارت بازیابی از کلیدهای خصوصی تولید شده روی دستگاه که ارزهای دیجیتال شما را مدیریت می‌کنند، پشتیبان گیری می‌کند. می‌توان از آن برای بازیابی اطلاعات دستگاه در صورت از دست رفتن پین کد یا خود دستگاه استفاده کرد.

 1. با طی کردن مراحل مشخص شده در Ledger Live دستگاه را تنظیم کنید.
 2. وقتی والت سخت‌افزاری Ledger شما آماده شده دربا استفاده از Ledger Live روی گزینه Continue کلیک کنید.
3

گام سوم استفاده از لجر لایو ledger live : چک لیست امنیتی

برای بررسی و تایید اینکه سطح امنیت لازم را دارید، چک لیست امنیتی را طی کنید.

 1. با انتخاب گزینه‌های Yes یا No به سوالاتی که روی صفحه نمایان می‌شود، پاسخ دهید.

مهم: در صورتیکه پاسخ شما به یکی از این سوالات No بود یا دچار شک و تردید بودید، با این آدرس تماس بگیرید.

 1. برای بررسی اینکه دستگاه شما واقعاً یک دستگاه لجر Ledger است، روی گزینه Check now کلیک کنید. تنها یک دستگاه لجر Ledger واقعی قادر به ارائه رمزنگاری‌های لازم برای اتصال به سرور امن لجر Ledger میباشد.
  نکته: ممکن است طی شدن این فرایند چند لحظه زمان ببرد.
 2. پس از انجام کار روی گزینه Continue کلیک کنید.
4

عنوانگام چهارم : انتخاب پسورد (اختیاری) شما

یک پسورد دلخواه برای قفل کردن لجر لایو خود انتخاب کنید. این قابلیت در صورت استفاده از کامپیوتر مشترک بسیار مفید است.

 1. در صورتیکه قصد تنظیم پسورد را ندارید روی گزینه Skip this step کلیک کنید.
 2. پسورد مورد نظرتان را در فیلد Password انتخاب کنید.
 3. پسورد را دوباره در فیلد Confirm password تایپ کنید.
 4. روی گزینه Continue کلیک کنید.

نکته: حتماً پسورد را به خاطر بسپارید. در صورتیکه این پسورد را به هر دلیلی گم کنید باید دستگاه مجدداً ریست شده و اکانت‌ها اضافه شوند. البته این شرایط تاثیری بر ارزهای دیجیتال شما نخواهد داشت.

5

گام پنجم استفاده از لجر لایو ledger live : گزارش خطاها و تحلیل

به غیر از داده‌های فنی اجباری می‌توانید داده‌های خودتان را به صورت ناشناس با لجر | Ledger به اشتراک بگذارید تا به بهبود و پیشرفت محصولات و خدمات این شرکت کمک کنید.لجر|Ledger این داده‌ها را به صورت خودکار جمع آوری می‌کند، مگر اینکه خود شما این مکانیزم را غیرفعال کنید. برای انجام این کار وارد منوی Settings > General شوید.

 1. داده‌هایی که تمایل دارید به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید:
  • Report bugsارسال خودکار گزارش باگ وقتی اپلیکیشن کرش می‌کند، جهت بهبود عملکرد اپلیکیشن.
  • Share analyticsامکان تحلیل اطلاعات مربوط به نحوه استفاده از دستگاه را فراهم می‌کند تا لجر Ledger بتواند تجربه بهتری برای کاربران خود ایجاد کند.
 2. روی گزینه Continue کلیک کنید. برای مشاهده اطلاعات بیشتر روی لوگوی Ledger کلیک کنید.
 3. برای باز کردن اپلیکیشن لجر لایو روی گزینه Launch Ledger Live کلیک کنید.

نکته: در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر روی Ledger Logo کلیک کنید.

جهت تنظیم یک دستگاه دیگر، فرایند تنظیم دستگاه را از قسمت Help در تنظیمات دوباره شروع کنید.

لجر لایو در گوگل پلی و رفع مشکل دانلود آن

خیلی از کاربرها برای نصب اپلیکیشن لجر لایو روی سیستم عامل اندرود و دانلود آن از گوگل پلی دچار مشکل میشوند.

ما در این مقاله طریقه نصب کامل لجر لایو و همچنین رفع مشکلات احتمالی آن در گوگل پلی را توضیح مدهیم.

ساده ترین راه برای حل مشکل دانلود لجر لایو از گوگل پلی، پاک نمودن اطلاعات (clear data) اپلیکیشن گوگل پلی در اپلیکیشن منیجر (app manager)، از منوی تنظیمات گوشی و فعال نمودن وی/پی/ان است.

پس از آن بدون هیچ گونه مشکلی از گوگل پلی دانلود کنید:

به قسمت تنظیمات اصلی گوشی بروید و از لیست تنظیمات، گزینه هایی مانند مدیریت برنامه ها، APPs یا apps manager (در گوشی های مختلف متفاوت است) را انتخاب نموده و در لیست تمامی اپلیکیشن ها Google Play Store را انتخاب نموده و بر روی گزینه کلیر دیتا (Clear Data) ضربه بزنید.

زمانی که اطلاعات این اپلیکیشن را پاک نمودید دیگر کار به اتمام رسیده و به راحتی با متصل شدن از طریق وی/پی/ان میتوانید همه اپلیکیشن ها را بدون محدودیت دانلود نمایید.

دقت داشته باشید که فقط Clear Data را لمس نمایید، چراکه دیگر گزینه ها باعث از کار افتادن یا پاک شدن این دو سرویس از روی گوشیتان میشود.

نکته اول: تا زمانی که با وی/پی/ان گوگل پلی را باز کنید میتوانید از این سرویس بدون محدودیت استفاده نمایید ولی با اولین اتصال بدون وی/پی/ان به پلی استور، دوباره باید فرآیند بالا را از ابتدا انجام دهید.

google-cash1 برای نصب لجر لایو از گوگل پلی
google-cash1 برای نصب لجر لایو از گوگل پلی

در بعضی از گوشی ها و کانکشن ها ابتدا باید Clear Data را انجام داد و سپس به فیلتر/شکن متصل شد، به این دلیل که به محض کلیر کش کانکشن فیلتر/شکن قطع میشود.

بازهم تاکید میکنم حتما اپلیکیشن لجر لایو را از سایت رسمی لجر با آدرس Ledger.com دانلود کنید و 24  عبارت بازیابی خود را به هیچ عنوان در اختیار کسی قرار ندهید.

اضافه کردن اکانت‌ در لجر لایو | Ledger Live

برای مدیریت دارایی‌هایی که توسط والت سخت‌افزاری Ledger شما ایمن سازی می‌شوند، می‌توانید اکانت‌های مختلف را به لجر لایو Ledger Live اضافه کنید. با اضافه کردن اکانت‌ در لجر لایو ledger live  آدرس‌های عمومی یا آدرس ولت شما روی گوشی ذخیره می‌شوند در نتیجه نیازی نیست که هر بار قصد بررسی موجودی را دارید، از دستگاه لجر  Ledger خودتان استفاده کنید.پیش از شروع

 • Ledger Live باید آماده استفاده باشد.
 • بررسی کنید که چه دارایی‌هایی در Ledger Live پشتیبانی می‌شوند. خیلی از انواع کریپتو نیاز به استفاده از سایر اپلیکیشن‌ها دارند.
 • مطمئن شوید که اپلیکیشن مربوط به ارز دیجیتال مورد نظرتان روی دستگاه نصب شده باشد. مثلاً برای اضافه کردن اکانت‌ها بیت‌کوین در ledger live، باید اپلیکیشن بیت‌کوین نصب شده باشد

اضافه کردن اکانت‌ در Ledger Live گام به گام

 1. منوی Accounts را باز کنید.
 2. روی آیکن + گوشه سمت راست بالا کلیک کرده و گزینه Add accounts را انتخاب کنید. سپس می‌توانید این گزینه‌ها را انتخاب کنید:
  • Add accounts برای اضافه کردن اکانت‌های جدید یا موجود با استفاده از دستگاه Ledger.
  • Import desktop accounts برای اضافه کردن اکانت‌ها از نسخه دسکتاپ Ledger Live.
 3. نوع ارز دیجیتال مورد نظر را انتخاب کنید. اگر نمی‌توانید آن را پیدا کنید احتمالاً در Ledger Live پشتیبانی نمی‌شود. در این مقاله نحوه مدیریت دارایی‌هایی که در Ledger Live پشتیبانی نمی‌شوند، تشریح شده است.
 4. دستگاه Ledger که قرار است به آن متصل شوید را انتخاب کرده و مطمئن شوید که با اپلیکیشن مناسب متصل شده باشد. صبر کنید تا اپلیکیشن اکانت‌های موجود در بلاک چین را جستجو کند. این اکانت‌ها یک به یک نمایش داده می‌شوند.
 5. در مرحله Accounts، اکانت‌هایی که قرار است اضافه کنید را انتخاب کرده و با حرکت صفحه به سمت راست آنها را تغییر نام دهید. 3 نوع اکانت وجود دارد که عبارتند از:
  • در بخش Accounts to import، اکانت‌هایی نمایش داده می‌شوند که قبلاً تراکنش داشته اند.
  • در بخش Add a new account می‌توانید با اضافه کردن اکانت‌ در لجر لایو Ledger Live یک اکانت جدید اضافه کنید. در صورتی که آخرین اکانت ایجاد شده برای آن نوع دارایی خاص هنوز تراکنشی دریافت نکرده باشد، امکان انجام این کار وجود ندارد.
  • بخش Existing accounts اکانت‌هایی را نشان می‌دهد که از قبل در Portfolio وجود داشته اند.
 6. روی Continue کلیک کنید. حالا اکانت‌های شما به Portfolio اضافه می‌شوند.
 7. برای تغییر نام اکانت‌ها وارد تب Accounts شده و یک اکانت را انتخاب کنید. روی آیکنی که گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد کلیک کرده و گزینه Account name را انتخاب کنید.

حذف اکانت در لجر لایو

 1. وارد تب Accounts شوید.
 2. روی اکانت مورد نظر کلیک کنید تا اطلاعات آن را مشاهده کنید.
 3. برای باز کردن پنجره Edit account روی آیکن آچار در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.
 4. روی دکمه Delete کلیک کنید.

با طی کردن مراحل ذکر شده، اضافه کردن اکانت‌ در لجر لایو Ledger Live با موفقت انجام شده. در تب Accounts روی اکانت مورد نظر کلیک کنید تا جزئیات آن را مشاهده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *