private keys ذخیره کلید خصوصی در کیف پول

نكات کلید​ی در خصوص بهترین راه برای ذخیره کلید های خصوصی 

  • وقتی صاحب رمزارز هستید، در واقع چیزی كه در اختیار دارید، یک کلید خصوصی است. هر کسی که از این کلید اطلاع داشته باشد، می‌تواند رمزارز مربوطه را خرج کند.
  • ​اگر دارایی رمزنگاری خود را به صورت آنلاین برای مثال در بازارهای معاملاتی قرار دهید، شما مسئول محافظت از دارایی ها نیستید؛ بلكه کلید های خصوصی خود را در امانت بازار قرار داده اید و وظیفه تأمین امنیت كلیدها با بازار است
  • ​مالكیت کلید های خصوصی به شما قدرت و کنترل بیشتری می‌دهد اما به این معناست كه باید مراقب مسائل امنیتی آن ها باشید​.
  • کیف پول سخت‌افزاری بهترین سطح امنیت را ارائه می‌کند​.

وقتی صاحب رمزارز هستید، در واقع چیزی که در اختیار دارید، یک “کلیدخصوصی” است، بخش مهمی از اطلاعات كه برای اعطای مجوز انجام تراکنش های خروجی در شبکه بلاكچین مورداستفاده قرار می گیرد هر کسی که از این کلید اطلاع داشته باشد، می‌تواند رمزارز مربوطه را خرج کند.
اگر کلیدهای خصوصی شما دزدیده یا گم شوند، یا اگر آن‌ها را بر روی دستگاه خراب، ذخیره کنید، هیچ بانک یا موسسه‌ای برای ارائه پشتیبانی یا جایگزینی آن وجود ندارد: شما دسترسی به Crypto خود را از دست می‌دهید​.

“بدون کلید های خصوصی، بیت كوینی نیز در كار نیست​”

اگر کلید خصوصی شما نباشد،بیت کوین و دیگر کوین ها نیز نخواهند بود.

روشی که اغلب افراد تازه وارد در حوزه رمزارزها با آن آشنا می شوند، خرید كوین در پلتفرم های معاملاتی است و كوین خریداری شده را در حساب خود رها می كنند، به خصوص اگر قصد معامله داشته باشند​.

گر دارایی رمزنگاری خود را در یک بازار معاملاتی نگاه می دارید، شما یک شخص ثالث را امین این کلیدهای خصوصی قرار می‌دهید

و با این كار به بازار معاملات نقش محافظ را تحمیل می‌کنید​.

در حالی که بازارهای معاملاتی تا حدی امنیت را فراهم می‌کند و حقیقت این است که بیشتر پلتفرم های معاملاتی، شرکت‌های امنیتی نیستند. با این وضعیت شما آن‌ها را برای محافظت از كلیدهای خصوصی خود امین قرار می دهید همچنین به پلتفرم معاملات اعتماد می‌کنید که استفاده سوء از دارایی شما نداشته باشد.

Why-you-need-a-hardware-wallet ذخیره کلید خصوصی

شما اساسا مسئول آن نیستید و امیدوار هستید که اتفاق بدی نیافتد​.

با مجموعه‌ای از هك های پیشرفته در پلتفرم های معاملاتی رمزارزها و نیز جریان ثابتی از حملات رمزنگاری فردی، بیش از پیش مشخص شد که امنیت برای هر سرمایه‌گذار چه بزرگ چه کوچک، باید در اولویت قرار گیرد​.

قدرت زیاد مسئولیت زیاد هم می آورد
کلید های خصوصی

مالكیت کلید های خصوصی به شما قدرت و کنترل بیشتری می‌دهد، اما نیاز به رعایت مسائل امنیتی را نیز افزایش می دهد. بسیاری از ابزارها كه برای مدیریت کلید های خصوصی در دسترس هستند، معمولا “کیف پول” نامیده می‌شوند، اما همه آن‌ها ایمن نیستند. چهار نوع کیف پول مختلف وجود دارد که می‌توانید از آن برای مدیریت دارایی خود استفاده کنید​:

کیف پول آنلاین

​ سرویس‌های آنلاین هستند که شما را قادر می‌سازد تا از هر نوع مرورگر که به اینترنت متصل است، به دارایی خود دسترسی پیدا کنید.وقتی که شما دارایی‌های crypto خود را در یک پلتفرم معاملاتی قرار می دهید، در واقع از کیف پول آنلاین آن پلتفرم استفاده می‌کنید.​بزرگترین مزیت کیف پول آنلاین این است که آن‌ها به راحتی از هر کامپیوتری و یا وسیله دیگری با اتصال اینترنت، قابل‌دسترسی هستند​.آنلاین بودن بزرگ‌ترین نقطه‌ضعف آن‌ها نیز محسوب می شود زیرا می‌تواند توسط هکرها مورد هدف قرار گیرد. علاوه بر این، در بیشتر موارد،شما کنترل کلید های خصوصی خود را نخواهید داشت: آن‌ها توسط ارائه‌دهنده کیف پول کنترل می‌شوند. ​

 

کیف پول نرم‌افزاری

برنامه های کاربردی برای مدیریت رمزارزها هستند که می‌توانند روی کامپیوتر یا گوشی‌های هوشمند نصب شوند. در این نوع كیف پول،همچنان کنترل کلید خصوصی خود را در اختیار دارید که به اشتراک گذاشته نمی‌شوند و توسط شخص ثالث نیز کنترل نمی‌شوند​.متاسفانه، چون یک کیف پول نرم‌افزاری بر روی کامپیوتر شخصی یا موبایل شما نصب می‌شود، به اینترنت متصل است که کلید خصوصی شما را در معرض خطر هکرها قرار می‌دهد​.آسیب پذیری گوشی‌های هوشمند و كامپیوترهای مدرن به خوبی شناخته شده‌اند،و اگر کلیدهای خصوصی خود را در آنجا نگه دارید، دیر یا زود هك شده و همه چیز را از دست خواهید داد​.

کیف پول کاغذی

یک مکانیزم آفلاین برای ذخیره دارایی رمزنگاری است. همانطور که از نام آن نیز پیداست، این فرآیند به سادگی شامل چاپ کلید های خصوصی و نشانی‌های متناظر آن بر روی برگه کاغذ است. ​این یک راه ساده برای ذخیره کردن کلید خصوصی رمزارزهاست اما نیاز به توجه و مراقبت بسیار زیادی دارد.اگر کیف پول کاغذی تان گم شده یا از بین رود، به طور دائمی دسترسی به دارایی رمزنگاری خود را از دست خواهید داد همچنین، پردازش تراکنش با یک کیف پول کاغذی می‌تواند خسته‌کننده و نا ایمن باشد: شما باید به طور دستی کلیدهای خود را در یک ابزار تراکنش وارد کنید، به طور معمول با استفاده از مرورگر اینترنتی کامپیوتر، کلیدها در معرض حمله سایبری قرار می گیرند.

کیف پول سخت‌افزاری

یک گزینه ذخیره‌سازی آفلاین برای کلید های خصوصی است. این كیف پول، ابزار فیزیکی است که به شما اجازه می‌دهد کلید های خصوصی خود را در یک منبع آفلاین و ایمن ذخیره کنید و به طور کلی شما را قادر می‌سازد تا جزئیات تراکنش را روی صفحه دستگاه بررسی کنید.با کیف پول سخت‌افزاری، حتی اگر هکر موفق به کنترل کامپیوتر شما شود، قادر نخواهد بود کلید خصوصی را بدزدد و به دارایی‌های رمزنگاری شده دسترسی پیدا کند کلید خصوصی شما آفلاین است و همین امر خطر هک شدن را بسیار محدود می‌کند.در نتیجه کیف پول سخت افزاری به طور گسترده به عنوان امن ترین نوع كیف پول برای رمزارزها محسوب می شود​.به همین دلیل است که کیف پول های سخت افزاری به محبوبیت خود می بالند و به حامل استاندارد جدید امنیت کریپتو تبدیل می شوند.

نگاهی دقیق‌تر به امنیت کیف پول سخت‌افزار​ی و نگه داری کلید های خصوصی

دقیق شدن در مولفه‌های امنیتی، فیزیکی و نرم‌افزاری كیف پول های سخت افزاری، برخی از روش‌های حفاظتی را برای استفاده کنندگان از این ابزار نشان می‌دهد​.

کیف پول سخت‌افزاری، سطح بسیار بالاتری از حفاظت را ارایه می‌دهد، چرا که این تجهیزات فیزیکی سرمایه گذاران را قادر می‌سازند تا كنترل کلید های خصوصی خود را داشته باشند و كلید های خصوصی را در محصولی كه هك كردن آن مشكل است، محافظت می كنند​.

کیف پول سخت افزاری لجر جهت بالا بردن امنیت خو و همچنین جلوگیری از هک شدن از تراشه های رمزنگاری شده استفاده میکند

کلید خصوصی در لجر

برای مثال، در Ledger، ما از تراشه های مؤلفه امنیت یا Secure Element استفاده می‌کنیم که در گذرنامه ها و سیم‌کارت ها
مورد استفاده قرار می‌گیرد: کلید های خصوصی شما در داخل عنصر امن در امان و جدا از سایر اطلاعات باقی می‌مانند علاوه
بر این، دستگاه‌های فیزیکی ما به طور مستقل توسط ANSSI، آژانس امنیت سایبری فرانسه تایید می‌شوند.

Why-you-need-a-hardware-wallet ذخیره کلید خصوصی

با این حال، حتی کیف پول سخت‌افزاری نیز در معرض حملات از جمله حملات فیزیکی به کلیدهای انتزاعی قرار دارد، حملات خطا كه سبب ایجاد اختلال در تراشه و رفتار غیرعادی آن و حتی دسترسی هكرها می شود و همچنین حملات کانال جانبی، که شامل شنود امضای الکتریکی یا الکترومغناطیسی توسط هكر می‌شود تا به دستگاه دسترسی پیدا کند در حالی که ظهور کیف پول های سخت‌افزاری، راه‌حل‌های امنیتی جدیدی را ارائه می‌کند، اغلب فروشندگان همچنان در برابر حملات مختلف، آسیب‌پذیر هستند.

این همان جایی است که Ledger وارد صحنه می‌شود ما تکنولوژی پیشرفته و پیشگام در کیف پول های سخت‌افزاری هستیم که سطوح بی‌سابقه‌ای از امنیت را برای دارایی های رمزنگاری شده به ارمغان می اوریم. این كار را از طریق بكارگیری مؤلفه امنیت یا SE که به طور خاص برای مقاومت در برابر مهاجمان ماهر طراحی شده و همچنین یكی سیستم عامل خاص كه برای حفاظت از دارایی های رمزنگاری شده و کلید های خصوصی  طراحی شده است، صورت می گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *